Instalace centrálního vysavače

Centrální vysavače jsou pomocí plastových trubek instalovány na potrubní rozvod a jsou ukončeny strategicky rozmístěnými vzduchovými zásuvkami. V zásuvkách jsou kontakty bezpečného napětí 24V, které zapnou a uvedou do provozu sací jednotku v okamžiku zasunutí konce vysavačové hadice, dlouhé 6 až 12m.

Hadice může být vybavena otočnou rukojetí s vypínačem, který umožňuje vypnout sací jednotku z kteréhokoliv místa v domě. Vysávaný prach zachycený filtrem padá do zásobníku o kapacitě 16 až 40 lt. Přefiltrovaný vzduch je odveden potrubím ven, mimo dům.

Naše potrubní rozvody jsou vyrobeny z termoplastů (polyvinylchlorid) o průměru 50,8 mm  a tloušťce stěny cca 2mm. Ke zlepšení fyzikálních vlastností je přidáváno změkčovadlo, které zmenší křehkost a plnivo na zvýšení houževnatosti, odolnosti proti otěrům. Kvalita vyrobených trubek dosahuje světové úrovně.

Postup montáže

Montáž centrálního vysavače se provádí ve dvou etapách. V první etapě se instaluje potrubní rozvod společně s montážními díly zásuvek. Horizontální potrubí je vedeno v podlahách, stoupačky ve zdech. První etapu je nutné provést před dokončením (zalitím) podlah. Při druhé etapě se montují zásuvky a vysávací agregát. Celý systém je dokončen, vyzkoušen a předán jako funkční celek. Druhá etapa se obvykle provádí po dokončení omítek a vymalování. Podlahová štěrbina VacPan se montuje do soklu kuchyňské linky při její instalaci.

 

  • Drainvac.cz > 
  • Instalace

V Areálu 1227, 252 42 Jesenice u Prahy +420 244 471 297, +420 725 008 204 drainvac@drainvac.cz